2017. augusztus 8., kedd

Miklós Csabi Pincéje

Mór, Magyarország legapróbb borvidéke, ahol jellemzően fehérborok készülnek. A meghatározó fajta, az
Ezerjó mellett a Leányka, a Tramini, a Rizlingszilváni, a Zöldveltelini és az Ezerfürtű. Ezekből készít emlékezetes nedűket Miklós Csabi, aki osztja a helyi mondást, miszerint: „a móri bor meszes, aki issza eszes".
Móron termel szőlőt és készít borokat édesapjával, a helyi tűzoltó elöljárósággal manufakturális módon Miklós Csabi. Apa és fia szerint Mór az egyik legjobb adottságú magyar borvidék, az itt termő Ezerjót, mint Hungarikumot pedig igen kiváló fajtának tartják, amelyek olyan fantázianevű borokban öltenek testet, mint a Mámor, a Csoda, a Nem férünk a bőröndbe, a Demi Mór, a Roger Moor vagy a Marilyn Mórról.


"szenvedélyes hétköznapok...
sok kedvenc pillanatom van.
az egyik legkedvesebb például az, amikor pár köteg virággal közelítek az Ezerjó utca felé. közben azon agyalok, hogy hogyan fogom elrendezni, hogy a vendégeimnek a legjobban tetszen. érdekes módon szeretek rózsával dekorálni, viszont jól mutat a présházban a gerbera, liliom, jácint és a hortenzia is. ezek után szeretem azt is, amikor a vendégek habzó borral a kezükben kíváncsiskodva mosolyognak, hogy imádják ezeket az illatokat, ami a pohárból és a vázából együttesen áradnak. szóval szerencsés vagyok. szép feladatok, gyönyörű környezetben. egy szó, mint száz, ez ezerjó. és itt most nem csak a szőlőfajtákra gondolok, hanem a móri miliőre. a gondos és szenvedélyes hétköznapokra, a szőlészeti és borászati alkotó munka érték teremtésére és a vendégeink őszinte elismerő mosolyára is. nekünk ezerjó.
hogy mit érdemes tudni rólunk?


és már jön is a válasz…, mert szeretek bort inni. szeretem a bor szerepét és eredményeit az életemben. ízét, színét, mozgását, lendületét, tartalmát, fejlődését, lehetőségét és egyáltalán minden vele kapcsolatos élményt. igen, csak azért választottam ezt a gyönyörű és vivid mesterséget. igazából mázlim is volt, valljuk be. van egy egészséges családi hátterem. édesapám, aki tűzoltó, mindent megtesz a szőlőben a szép, tartalmas és biztonságos termés érdekében. édesanyám, aki a vendégvárás mellett táncot is okít, szemfülesen figyeli vendégpoharaink ürülését és persze a Tesóm, Kata, ő a csomagolás, és dekorációfelelős. így könnyű, tudom.
bizony nem az ugrik be elsőnek, hogy mennyire összetett a szőlészkedés és borászkodás. sokkal inkább a léggitározás, az egészséges és viszonzott szerelem, amikor két oldalról süt ránk a nap. az élmények a vendégeinkkel, a hangos, szűnni nem akaró, egészen hasfájásig tartó nevetések. így igaz ez egy remek feladat, számtalan lehetőséggel arra, hogy olyat alkossunk, amitől elégedetten, őszinte és igazi lelki békében álmodjuk, vágyjuk jövőnket. Már volt olyan is, hogy elismerően kóstolgattam borainkat. sőt, már egyszer majdnem teljes harmóniában is voltam magammal bórkóstolás közben a pincém előtt, de csak majdnem...
még nem merek sokat beszélni magunkról, ambícióinkról, erőinkről. majd akkor ha megszelektálnak engem is a nehéz évjáratok. ha azokat is méltósággal tudom kezelni, akkor majd talán… elöljáróban pedig annyit, hogy minden jó, ha ezerjó." forrás: http://www.mikloscsabi.com/





Miklós Csabi Borvacsora
2017. szeptember 26. kedd 19:00

Sauvignon Blanc 2016


Rajnai Rizling 2016
Lazactatár, avokádóval


Kékfrankos siller 2016
Hideg ribizli leves, borzselével és húsgombóccal


Királyleányka 2016
Vajhal filé, kukorica variációval


Zöld veltelíni 2016
Kakukkfüves teában érlelt fürj, erdeigombás nudlival


Fahordós ezerjó 2016
Bélszín érmék kacsamájjal és kelbimbó "főzelékkel"


Ezerjó késői 2016
Ezerjó desszert- alma, ananász, vanília, mandula, ezerjófagyi
 






Szeretettel várjuk!

Szoljár Csaba üzletvezető, Haraszti Zsolt Chef  és a Solier Cafe csapata
 
 
 BIZTOSÍTSA HELYÉT ASZTALFOGLALÁSSAL!
06-20-396-55-12



A borvacsora ára 12.900,- Ft/ fő 


Biztosítsa a helyét, asztalfoglalással!
http://solier.website-pages.eu/page.php?pa=c4d98e51-9414-73f2-0a1d-5176a6f20b3f



Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése